חיפוש
אמון אישי ניהול תיקים 0508356529

זה הבסיס למסחר בקורס מנהלי תיקים שלנו.  כל סוחר הופך למקצוען שמרוויח במסחר.  

"קרקפנים לא אוהבים לגוון בצמדים בהם הם סוחרים. שוב כאן, אולי הסיבה העיקרית היא המרדף אחרי הספרד האטרקטיבי ביותר"


קירקוף או בשמה הלועזי scalping  הינה אסטרטגיית מסחר הדוגלת בשימוש בתנועות מחיר (price action) קצרות מאוד. המקרקף לרוב ישתמש בגרף של 1 min דקה ויעזר באינדיקטורים קצרים במטרה לקחת רווחים נמוכים, בתדירות גבוהה. בסשן של מקרקף שנמשך מספר שעות, יראו לעיתים עשרות עסקאות שבהם הרווח או ההפסד הם בפיפסים בודדים. עוצמתו של קרקפן טוב היא במשמעת ברזל, ידו היציבה והחלטית היכולה לסגור פוזיציה מפסידה וכמובן מהירות תגובתו למתרחש בשוק.

לעולם קרקפן לא יחזיר כסף לשוק, שם המשחק הינו "טוב פיפס ביד משניים אצל הברוקר".  הוא עובד עם סטופ ידני במינוף גבוהה ולעולם לא יפסיד מעבר לתוכנית הפעולה אותה הוא הגדיר מראש. עסקה תימשך בין שניות בודדות ל 2 דקות בערך, כאשר טווח הרווח עומד על 3-5 פיפס מעבר לעמלת הכניסה (ספרד). בצד המפסיד, לעולם הוא לא יפסיד מעבר ל2-4 פיפס מעל עמלת הכניסה.

מרגע איתור הפריצה אין זמן להתמהמה, אסור לו להתעכב בביצוע העסקה. על כן כשאנו מדברים על סדר חשיבות של הקרקפן, הפקטור הראשון ואולי החשוב ביותר עבורו, יהיה איכות הביצוע של הוצאת העסקה לפועל.  במערכת הפופולרית ביותר ה- MT4 לא ניתן לפתוח עסקאות בלחיצה אחת, לכן הקרקפן יעדיף לעבוד עם סקריפט מתאים המתלבש על התוכנה ובכך להגיע לרמת ביצוע אופטימלית של כניסה ויציאה מעסקה בלחיצה אחת.

באותו הקשר ישנו דבר נוסף ולא פחות חשוב אשר מוקדש ליציבותה של מערכת המסחר המתקבלת ע"י הברוקר.  מערכת יציבה היא בסיס לכל קרקפן, על מנת שיוכל להבטיח לעצמו מסחר תקין ישיר וללא הפרעות של ניתוקים בתקשורת או חשמל לא עלינו. עליו לבחון את החברה בה הוא מעוניין לעבוד בקפידה רבה, מה עוד, שמעט מאוד חברות בישראל מעוניינות לעבוד עם קרקפנים היות והן (החברות) נהנות מהפסדיו של הלקוח.

פקטור נוסף הינו המינוף. מכיוון שקרקפן עובד על רווח של פיפסים בודדים, עליו לעבוד במינוף גבוהה. מכאן נובע המרדף אחר הספרד (עמלת ברוקר) המושלם. ככל שהמרווח עמלה קטן יותר כך הוא מכסה את העמלה ומגיע לרווח במהירות רבה יותר. חברות יודעות לזהות קרקפן בזריזות רבה היות ובפגישה עמו נושא הספרד הוא מאוד חשוב. ישנם מספר חברות אשר מונעות מהקרקפן לעבוד איתם ע"י כך שהגדירו מינימום סטופ של נניח 10 פיפס. כלומר לא נוכל לצאת מהעסקה רק לאחר שהעסקה הרוויחה לפחות 10 פיפס. לרוב מדובר בחברות העושות שוק המפחדות שייעקצו בסכומי עתק.

ניתן לומר שקרקפנים לא אוהבים לגוון בצמדים בהם הם סוחרים. שוב כאן, אולי הסיבה העיקרית היא המרדף אחרי הספרד האטרקטיבי ביותר.  היום כמובן שהשוק הינו יותר תחרותי וניתן למצוא יורו דולר גם ב- 1.8-2.3 פיפס,  יורו אוסטרלי- 2.8-3.5 פיפס, פאונד יין- 2.5-3.2, פאונד שווצרי- 4.5-5 פיפס.  כמובן צריך לחפש ולחפש טוב ולא להתפשר.


 
 
 
סיכומי ניתוח טכני
בחסות INVESTING
[לידיעה המלאה]
יומן אירועים כלכלי
בין לאומי
[לידיעה המלאה]
מניות מובילות
[לידיעה המלאה]
מחירי סחורות בזמן אמת
[לידיעה המלאה]
שערי מטבעות חוץ עיקריים
[לידיעה המלאה]
 
ניהול תיקים בצוות,אמון אישי ,סוחרים ומנהלי תיקים .הכשרה 1X1