חיפוש
חייבים מאמן אישי מנהל תיקים 0508356529


www.gogoborsa.co.il


זו הסכנה הכי גדולה ואיומה בעסקים!

אנשים מפחדים מכישלונות ומתביישים להיראות טירונים. בנוסף, הם כבר "חכמים ומנוסים מאוד", לכן הם לא רוצים ללמוד מהאנשים שמבינים והשיגו יותר מהם בעסקים.


כל זה ניתן לבטא במילה אחת - אגו.


הנה מספר דוגמאות לאגו:

אתה יודע הרבה מאוד ומחשיב את עצמך לאדם חכם, אך אין לך תוצאות – זה אגו. אתה הרי כבר כל כך חכם, כל כך מנוסה, אז איך תוכל לעשות את הצעד אל המקום שבו לא תיראה כל כך חכם ומנוסה? הרי להיות טירון זה לא מגניב.


אתה אוהב להשתמש בהרבה מילים מדעיות כדי להיראות חכם – זה שוב האגו. אתה מפחד להביע את עצמך במילים פשוטות כדי שלא יחשבו עליך שאתה לא כל כך חכם.


אתה מפחד לבצע צעדים מפני שאתה מפחד להיראות לוזר במקרה של כישלון. לכן אתה לא עושה דבר. "ומה יחשבו עלי, ואם אני לא אצליח לעשות את זה?" - אגו.


"לא משנה מה אני עושה ומה אני באמת מהווה, העיקר איך נראה מה שאני עושה" – שוב אגו. אם אתה אוהב להשתחצן ולעשות דברים לראווה – זה אומר שהאגו שלך עצום. אתה תלוי בדעה של מישהו אחר ואתה פשוט זקוק למחמאות ולהתפעלות של מישהו אחר, כיוון שאין לך דעה אישית על עצמך או שהדעה שלך על עצמך היא מאוד לא יציבה ותלויה במה שיגידו אחרים.


"עדיף הרעיון המחורבן והחסר חיים שלי מאשר רעיון חזק אבל של מישהו אחר" – עוד פעם אגו. ולכן אתה תעסוק ברעיונות המחורבנים שלך במקום להתעסק עם רעיונות באמת כדאיים. דרך אגב, זה נוגע לא רק לרעיונות עסקיים, אלא גם לרעיונות יומיומיים. אתה אמרת שצריך לעשות א' והשותף (או האישה, הבעל) שלך אמר שצריך לעשות ב'. אתה באמת מרגיש ואפילו יודע שב' טוב יותר מאשר א', אבל קשה לך להודות בזה. מה קורה בסופו של דבר? אתה מממש את הרעיונות המחורבנים שלך במקום להתקדם קדימה... שוב האגו שלך ניצח אותך.


אתה לא יכול להודות בטעות שלך ואתה נמנע מזה – אגו. מדוע אתה עושה את זה? מפני שאם אתה מודה בטעות, אז הסטאטוס שלך בתור אדם מושלם מתערער. והרי מפחיד אותך לא להיות מושלם, נכון? אבל מי שלא מודה בטעויות שלו ולא רואה אותן – אין לו סיכוי לתקן אותן.


מפריעה לך הצלחה של מישהו אחר ואתה מנסה בעקשנות לא לשים לב אליה – אגו. הרי אם אתה מודה בהצלחה של מישהו אחר, אז אתה בעצמך לא תיראה חכם במיוחד, נכון?


אתה לא רוצה לשנות דבר כיוון שגם ככה הכול טוב אצלך – זה אגו נוראי. והאם אתה יודע מדוע אתה לא רוצה לשנות דבר? מפני שיש לך כבר את תמונת העולם שלך ואם אתה תתחיל לשנות משהו בחיים שלך אז התמונה שלך עלולה להישבר. ואז תגלה לפתע שאורח החיים שלך כפי שהוא היום הוא לא נכון. ובדיוק מזה אתה מפחד. אתה מפחד להודות ולראות את הטעויות שלך.


אתה מרגיש חוסר נוחות לשאול או לבקש עצה – שוב האגו. "עדיף אם אני אעשה בעצמי, ולא משנה במה זה יעלה לי! ללמוד ממישהו זה מתחת לכבוד שלי!". כמובן, אתה יכול לעשות הכל לבד, אבל בשביל מה להמציא את האופניים כל פעם מחדש? האגו שלך עולה לך בכמות עצומה של כסף, עצבים וזמן.

 

הסכנה והבעיה הכי גדולה נמצאת בראש שלך והנה היא: קשה לך מאוד להודות בכך שיש מישהו שמבין יותר ממך. ועוד יותר קשה להתחיל ללמוד ממנו.


אבל כל למידה אמיתית מתחילה עם ההבנה הזאת. עם ההכרה שיש מישהו שיודע ומבין יותר ממך.


לקוראים הכי חכמים מביניכם אני נותן במתנה כלי לבדיקה עצמית של רמת האגו שלכם:


אם אחרי שקראת את כל זה ואתה חושב שאין לך בעיה עם אגו ואתה כבר יודע והבנת כל מה שכתוב כאן, אז יש לך אגו ענק! למה? לך תחשוב בעצמך, הרי אתה כבר יודע הכול :-)


אגב, "אנשי עסקים" שהיו להם עסקים בעבר, הם אנשים עם אגו הכי מנופח. כמעט כל יום הם כותבים לי: "אני כבר יודע את כל מה שאתה כותב. היה לי עסק והפסדתי הכל, לכן אני כבר מאוד חכם ומנוסה. אבל לא באשמתי איבדתי את העסק שלי! אשמים השותפים שגנבו אותי ושיקרו לי, המשבר שלא בא בזמן הנכון, המשקיעים שלא מבינים כלום ולא נתנו לי את הכסף, הבנקים שחנקו אותי עם החובות שלהם, הלקוחות שלא רוצים לשלם!"


למה האגו שלהם הכי מנופח? כי הם בטוחים שעשו הכל נכון והם בעצמם לא אשמים בכלום. אשמים כולם חוץ מהם!


ללמד אנשים כאלה עסקים - זה איבוד זמן, כי הם כבר "יודעים הכל" וכבר "מאוד חכמים". הם כל כך "חכמים" שלא מסוגלים להוכיח זאת מלבד ההתבכיינות והסיפורים על הטעויות שהם עשו בעבר...


מחקרים מוכיחים שפעילות צמודה למישהו עם נסיון והצלחה ,מעלה את הסיכוי שזה וקרה גם לך!! 

 

שתצליח בעסקים ושהארנק שלך יתפח!             חשבון דמו ומאמן אישי

אני מזמין אותך לטיול קצר  באתר שלי !              חינם וללא התחיבות!! 

www.gogoborsa.co.il

 


 

 

 


 

 
 
 
סיכומי ניתוח טכני
בחסות INVESTING
[לידיעה המלאה]
יומן אירועים כלכלי
בין לאומי
[לידיעה המלאה]
מניות מובילות
[לידיעה המלאה]
מחירי סחורות בזמן אמת
[לידיעה המלאה]
שערי מטבעות חוץ עיקריים
[לידיעה המלאה]
 
ניהול תיקים בצוות,אמון אישי ,סוחרים ומנהלי תיקים .הכשרה 1X1