חיפוש


www.gogoborsa.co.il

כיצד לזהות את המגמה השלטת בצמד מטבעות מנצח?

אבן היסוד בתחילתו של כל ניתוח טכני היא לזהות את המגמה השלטת בצמד המיועד למסחר. רק לאחר זיהוי המגמה והבנת הלך הרוח של השוק תוכל ליישם את אסטרטגיית המסחר שלך ואין זה משנה מהי: מסחר עם המגמה, מסחר נגד המגמה, מסחר משולב מתנדים ואינדיקטורים או פשוט מסחר על בסיס הגרף הנקי.

מיומנות זו הינה בין החשובות ביותר לסוחר והינה תנאי הכרחי לפני כניסה לעסקה. על כן עליך להשחיזה ולחדדה עד לשליטה מוחלטת וחד משמעית. הגרף מספר לנו סיפור וככול שנטיב להבינו נדע להתנהל טוב יותר.

על מנת לזהות את המגמה השלטת בצמד עליך להתחיל בניתוחו בטווח הזמן הארוך (חודשי, שבועי) ולאחר מכן לעבור לטווחי זמן קצרים יותר (יומי). רצוי שתעשה זאת על הגרף הנקי על מנת שתוכל להתמקד בתנועת המחיר נטו ולא תושפע מהכלים מסביב.

אז איך עושים זאת?ראשית נזכור כי המחיר נע בגלים. כשבין גל לגל אנו רואים הפוגה ותנועה לכיוון הנגדי, במילים מקצועיות: שיאים ושפלים.
כיוון הגלים או מבנה השיאים והשפלים מתאר לנו את כיוון המגמה.

תנועה כלפי מעלה, מבנה של שיאים ושפלים עולים – זוהי מגמה עולה (שיא, שפל ולאחריו שיא ושפל גבוהים יותר).
תנועה כלפי מטה, מבנה של שיאים ושפלים יורדים – זוהי מגמה יורדת (שיא, שפל ולאחריו שיא ושפל נמוכים יותר).

מצב נוסף שבו השוק יכול להימצא נקרא דשדוש – תנועת המחיר מתרחשת בטווח צר בין שתי רמות ברורות (השיאים והשפלים יוצרים לנו מעין קווים מקבילים).

 על מנת להגדיר נכון את המגמה בצמד עליך למצוא רצף של 2 שיאים ו- 2 שפלים!

בשוק המטח ניתן להרוויח בכל מצבי השוק: במגמה עולה, במגמה יורדת וגם בעת דשדוש. עלינו פשוט להתאים את שיטת המסחר שלנו למצב הקיים.

חשוב שתזכור כי כל הסוחרים הטכניים פועלים ומקבלים החלטות על בסיס המגמה ולכן כאשר אתה מסתכל על הגרף, אל תחפש סיבוכים והרפתקאות, המגמה בצמד אמורה להיות מיידית, ברורה, ומובנת בפשטות.

 מה שהכי ברור לך בעין, הוא הנכון!

אתה יכול להיעזר בסימון קווים על הגרף על מנת שהדברים יהיו ברורים יותר עבורך. סימון זה נקרא קווי מגמה – חיבור של נקודות השיא בקו או לחילופין חיבור של נקודות השפל בקו.

קו המגמה מתאר לנו את נחישות הסוחרים, ככול שיש יותר נגיעות בקו האמינות שלו עולה. וככול שהזוית של הקו חדה יותר, השוק חזק יותר.

המגמה היא כלי מאוד חשוב לסוחר הטכני. בעזרת המגמה אתה יודע למה לצפות מתנועת המחיר, לתכנן את נקודות הכניסה לעסקה, להגדיר את יעדי הרווח ולמקם את הוראות הסטופ לוס.

זיהוי המגמה הוא הצעד הראשון בביצוע הניתוח הטכני והכרחי שיהיה חלק מאסטרטגיית המסחר שלך, באופן כזה תדע לעבוד בשיטתיות ולנטרל הפרעות רגשיות ופסיכולוגיות.

הצעד הבא הוא זיהוי הרמות הקריטיות למסחר – רמות תמיכה והתנגדות – בעזרתן תמנף את שיטת המסחר שלך כלפי מעלה. מדובר ברמות שהסוחרים המקצועיים בכל העולם סוחרים בהן ושם נמצא הכסף הגדול (נדבר על כך במאמר הבא).

 שני צעדים אלו חוברים יחדיו לידע יקר ערך בקריאת הגרף.

! ידע בקריאת הגרף שווה כסף! שווה הכנסה !

forex7to8ampm@gmail.com


 
 
 
סיכומי ניתוח טכני
בחסות INVESTING
[לידיעה המלאה]
יומן אירועים כלכלי
בין לאומי
[לידיעה המלאה]
מניות מובילות
[לידיעה המלאה]
מחירי סחורות בזמן אמת
[לידיעה המלאה]
שערי מטבעות חוץ עיקריים
[לידיעה המלאה]
 
ניהול תיקים בצוות,אמון אישי ,סוחרים ומנהלי תיקים .הכשרה 1X1