חיפוש
מאמן אישי,מנהל תיקים 0508356529

www.gogoborsa.co.il


מסחר במט"ח
– מטבע חוץ, הוא הפעולה של קניית מטבע אחד בתמורה למטבע אחר. כלומר, בו זמנית מתרחשים קניה של מטבע אחד ומכירה של אחר.
המסחר במט"ח מתבסס על השינויים בשערי החליפין בין סוגי מטבעות שונים, כאשר ערכו של אחד עולה ביחס לשני (למשל, ערכו של השקל ביחס לדולר).

כאשר ערכו של מטבע אחד יורד – נכון מבחינה כלכלית לקנות אותו, וכאשר הוא עולה – רווחי מבחינה כלכלית למכור אותו. כל עיסקת מט"ח מורכבת משני מטבעות – אלה נקראים צמדים.

כיצד מחשבים את שערי המטבעות השונים?

את שערי המטבעות קובעים, כמו בכל מוצר אחר, כמויות ההיצע והביקוש שלהם. ככל שהביקוש עולה – מחירו של המטבע עולה. ככל שהביקוש למטבע יורד – הוא הופך זול יותר ואולי אטרקטיבי כהשקעה.

למשל, כאשר ערכו של דולר אחד משתנה משווי של שלושה שקלים לשווי של ארבעה שקלים, ניתן להבין מכך שערכו של השקל ירד ביחס לדולר.

תהליך כזה יכול לנבוע משתי סיבות, באופן כללי – או שערכו של הדולר התחזק, תהליך שקוראים לו ייסוף, או שערכו של השקל נחלש – תהליך שאנו קוראים לו פיחות.

כיצד סוחרים במט"ח?

ניתן להשקיע בכל מטבע, בהרבה אפיקי השקעה, שנפרטם בקצרה בהמשך. אולם, גם רכישת דולרים בתמורה לשקל הינה פעולה של מסחר במט"ח. במסחר בפורקס לצורך השקעה, כדאי להשיג כלים להבנת חוקי השוק וההתנהלות שלו בדרך כלל, המטבעות השונים ומצבם בשוק, ושינויים צפויים במצב השווקים השונים עשויים לייצר הזדמנויות השקעה.

כדי לסחור במט"ח כהשקעה אין צורך להחזיק כסף נזיל. ניתן לסחור במט"ח, כפי שסוחרים במניות, על ידי ביצוע פעולות באופן טלפוני, כשבא הכוח של המשקיע יהיה הבנקאי, או יועץ ההשקעות.

אפיקי השקעה במט"ח

ניתן להשקיע בפיקדון דולרי – הפקדה של דולרים בפיקדון, כאשר הסכום שהופקד נותן הצמדה לדולר. אם ערכו של הדולר יעלה – הכמות הנומינלית של כסף, בשקלית, בפיקדון תעלה. אולם, אם יהיה פיחות בדולר- בעל חשבון ההשקעה הדולרית ימצא כי יש לו פחות כסף משהיה. ישנם סוגים שונים של פיקדונות וחסכונות הצמודים לדולר, כשההבדלים ביניהם עשויים להיות ברמת נזילות החיסכון, בעמלות הקניה והמכירה של מטבע החוץ, ועוד.

אג"ח צמודות מט"ח – גם כאן מדובר בהשקעה שתניב את הערך הנומינלי של הקרן, ועוד הרווחים (או ההפסדים) מהצמדת הקרן לערכה במטבע הנבחר. ניתן לרכוש אג"ח ממשלתיות צמודות מט"ח, ואג"ח קונצרניות צמודות מט"ח. ההבדלים הם ברמת הסיכון. אג"ח ממשלתיות בדרך כלל נחשבות אפשרות מסוכנת פחות – ולכן אולי גם רווחית פחות.

תעודות סל – תעודת סל היא נייר ערך העוקב אחר מדדים של מטבל חו"ל או אג"ח חו"ל. תעודות סל הן השקעה צמודה למדד המט"ח אליו הן הוצמדו, והן השקעה שמתנהגת כמו פיקדון יומי, מבחינת נזילות הכסף. לכן, בעולם הסחר במטבע חוץ, זו אפשרות אטרקטיבית.

קרנות נאמנות – קרנות מחלקות את הכספים המושקעים בהן בדרגות סיכון שונות ובאפיקי השקעה שונים. ישנן קרנות המשקיעות במטבע חוץ. קרנות אלה לרוב בונות תיק השקעות במט"ח אחת לתקופה כלשהיא, על ידי סוחרים מקצועיים ומנוסים, ולאחר מכן במשך תקופה מסויימת הרכב ההשקעה לא משתנה.

רמת הסיכון בהשקעה נקבעת על ידי הלקוח (כלומר, כמה אחוזים מן ההשקעה תהיה ברמת סיכון גבוהה, וכמה אחוזים מן ההשקעה תהיה השקעה סולידית, שלא תרוויח הרבה אולם גם לא תפסיד).

טיפים למתחילים לסחור במט"ח

כדאי לקחת בחשבון עלויות פעולה – עלות רכישת מט"ח, עלות מכירתו, ומס על הרווח. ייתכן שלאחר חישוב ריאלי יתגלה לכם כי ההשקעה אינה כדאית בסכום נמוך של כסף.

כדאי לקחת בחשבון מראש טווח זמן שבו תאפשרו להשקעתכם לפעול. מקובל בתחום ההשקעות להניח שככל שההשקעה הינה לטווח ארוך, כך רב יותר הביטחון שכספו של המשקיע לא יופסד. השקעות שטבען זריז, יומי, שבהן יש לקנות ולמכור בהפרשי זמן קצרים, אינן מיועדות למתחילים את דרכם בעולם ההשקעות.

כדאי ללמוד היטב את שוק ההון בטרם משקיעים כספים בשוק זה. כדאי להיעזר במאמן אישי, וניתן בטרם מתחילים להשקיע באמת, לפתוח חשבון דמו,


forex7to8ampm@gmail.com

 
 
 
סיכומי ניתוח טכני
בחסות INVESTING
[לידיעה המלאה]
יומן אירועים כלכלי
בין לאומי
[לידיעה המלאה]
מניות מובילות
[לידיעה המלאה]
מחירי סחורות בזמן אמת
[לידיעה המלאה]
שערי מטבעות חוץ עיקריים
[לידיעה המלאה]
 
ניהול תיקים בצוות,אמון אישי ,סוחרים ומנהלי תיקים .הכשרה 1X1