חיפוש
מאמן אישי ,מנהל תיקים 0508356529


www.gogoborsa.co.il

המגמה


 כפי שאמרנו זהו הצעד הראשון בביצוע הניתוח הטכני שלך לצורך הבנת תנועת המחיר ויישום אסטרטגיית המסחר.

במאמר זה נלמד בהרחבה את הצעד השני, זיהוי הרמות הקריטיות למסחר – רמות תמיכה והתנגדות – אשר בעזרתן תוכל למנף את שיטת המסחר שלך כלפי מעלה. רמות התמיכה וההתנגדות הינן מרכיב נוסף בתיאור המגמה. בעזרתן נוכל להבין לאיזה כיוונים השוק צועד והיכן הוא צפוי להיבלם או לבצע היפוך כיוון.

הרמות שאנו מדברים עליהן, הן הרמות שבהן סוחרים המקצועניים בכל העולם ובהן נמצא הכסף הגדול. כמעט ואין זה משנה מהי אסטרטגיית המסחר שלך, ברגע שתדע ליישם אותה בנקודות אלו, תראה קפיצה משמעותית כלפי מעלה בתוצאות המסחר.

נקודות אלו מאופיינות בסוג של עצירה. תנועת המחיר מגיעה אליהן ומבצעת לרוב אתנחתא קצרה בטרם ממשיך המסחר. במרבית המקרים גם נראה ברמות אלו שינוי כיוון של תנועת המחיר.

רמה שאנו קוראים לה תמיכה – זוהי נקודת שפל שבה לחץ הקונים גדול מלחץ המוכרים.
רמת התנגדות – זוהי נקודת שיא שבה לחץ המוכרים גובר על לחץ הקונים.

 כל רמת התנגדות שנפרצת, הופכת לתמיכה. כל רמת תמיכה שנפרצת הופכת להתנגדות.

גם כאן, בדומה לזיהוי המגמה, אנו מתחילים את הניתוח בטווח הזמן הארוך (שבועי) ולאחר מכן עוברים לטווח זמן קצר יותר (יומי). כמובן שעדיף שהניתוח יעשה על הגרף הנקי על מנת לנטרל השפעות מכלים נוספים.

חשוב לציין, שרמות תמיכה או התנגדות מטווח זמן קצר יותר מהגרף היומי פחות אמינות ופחות חזקות, לכן עדיף שתימנע מלעבוד על פיהן.

אתה יכול להיעזר בסימון קווים על הגרף על מנת שהדברים יהיו ברורים יותר עבורך.
הרמות צריכות להיות ברורות וחד משמעתיות, אפילו מיידיות לזיהוי. לכן מה שהכי ברור לך בעין, הוא הנכון!

 יחד עם זאת ישנם מספר חוקים שיעזרו לך לבדוק האם הרמות שסימנת אכן מוגדרות כרמות קריטיות למסחר:

  1. רמה ששימשה לאורך ההיסטוריה גם כרמת תמיכה וגם כרמת התנגדות.
    מצב שכזה מוכיח שקיימת התייחסות לרמה הן מצד הקונים והן מצד המוכרים. חיזוק שכזה מאפשר לנו להשתמש ברמה גם בעת מגמה יורדת וגם בעת מגמה עולה.

  2. חשוב שהרמות שסימנת יהיו בעלות חיזוק היסטורי, כלומר שהן הוכיחו את חוזקן בעבר. סימון רמה שהיא חדשה, שנוצרה בתקופת הימים האחרונים ולא נבחנה בעבר כמשמעותית אינה מספיק אמינה עבורנו. עליך לוודא שהרמות שאתה מסמן היו בשימוש בעבר ובהצלחה.

  3. רמה שהמחיר הגיע אליה אחרי מהלך משמעותי.
    כאשר אנו רואים מהלך משמעותי של תנועת המחיר שנמשך תקופת זמן ארוכה, מגיע לרמה מסוימת ונעצר, או אפילו מתהפך, זהו מאפיין חוזק מהאמינים ביותר שיש. מדובר ברמה שסוחרים רבים זוכרים ומכבדים ולכן הינה בעלת חשיבות גבוהה.

שני הצעדים שדיברנו עליהם: זיהוי המגמה השלטת וזיהוי הרמות הקריטיות על הגרף חוברים יחדיו לידע עוצמתי בקריאת הגרף. ידע יקר ערך בבואנו לסחור ולהרוויח כסף באופן עקבי ושיטתי.

 הפיכת שני צעדים אלו לחלק אינטגרלי בניתוח הטכני שלך ויישום אסטרטגיית המסחר על פי המסקנות שתסיק בעזרתם ישפר את תהליך קבלת ההחלטות שלך. חשוב מאוד שהמסחר שלך יהיה שיטתי ומסודר, רק כך תוכל לייצר לעצמך הכנסה נוספת קבועה באמצעותו.

forex7to8ampm@gmail.com

 
 
 
סיכומי ניתוח טכני
בחסות INVESTING
[לידיעה המלאה]
יומן אירועים כלכלי
בין לאומי
[לידיעה המלאה]
מניות מובילות
[לידיעה המלאה]
מחירי סחורות בזמן אמת
[לידיעה המלאה]
שערי מטבעות חוץ עיקריים
[לידיעה המלאה]
 
ניהול תיקים בצוות,אמון אישי ,סוחרים ומנהלי תיקים .הכשרה 1X1