חיפוש
מט"ח,אמון אישי ניהול תיקים 0508356529


www.gogoborsa.co.il

ההיסטוריה של הפורקס

שוק המטבע הזר, מטבע חוץ (מט"ח), הידוע גם בשם "פורקס" או "FX" הוא השוק הפיננסי הגדול ביותר בעולם, עם מחזור יומי ממוצע של מעל לטריליון דולר ארה"ב - פי למעלה מ-30 מנפח הפעילות המשולב של כל שווקי ההון בארצות הברית.

"המסחר במטבע זר" היא הפעילות הסימולטאנית של רכישת מטבע אחד ומכירת מטבע אחר. המטבעות נסחרים בזוגות, כגון דולר ארה"ב / ין יפני (USD/JPY) או יורו / דולר ארה"ב (EUR/USD) או וכו'

קיימות שתי סיבות לרכישת ומכירת מטבעות. כ-5% מהמחזור היומי נוצר על ידי חברות וממשלות אשר מוכרות או רוכשות מוצרים ושירותים במדינה זרה או אשר נדרשות להמיר את רווחיהן ממטבעות זרים למטבעות המקומיות שלהן. 95% הנותרים נובעים מתוך מסחר למטרות רווח, או ספקולציה.

עבור ספקולנטים, הזדמנויות המסחר הטובות ביותר מוצעות על ידי המטבעות הנסחרים ביותר (ולכן גם הנזילים ביותר), הקרויים "העיקריים" ("The Majors"). כיום, יותר מ-85% מכלל העסקאות היומיות מורכבות ממסחר בעיקריים, הכוללים את הדולר האמריקאי, היורו, היין היפני, הלירה סטרלינג, הפרנק השוויצרי, הדולר הקנדי והדולר האוסטרלי.

כשוק הפועל 24 שעות ביממה, המסחר בפורקס נפתח עם הזריחה (בצד המזרחי) בסידני מדי בוקר, ומתקדם מערבה על פני כדור הארץ עם תחילתו של יום העסקים בכל מרכז פיננסי - החל מטוקיו, לונדון, תל-אביב וניו-יורק. בשונה משאר השווקים הפיננסיים, בפורקס המשקיעים יכולים להגיב במהירות לתנודות בשערי המטבע הנגרמות על ידי אירועים כלכליים, חברתיים ופוליטיים במועד התרחשותם - ביום או בלילה. על מנת להבין היטב את השוק, רצוי לקחת קורס שוק ההון - כדי לדעת מה עושים בכל זמן נתון. המידע במאמרים הללו יכניס אתכם לעולם העסקים באופן בסיסי, על מנת שלא תרגישו אבודים.

שוק פורקס נחשב לשוק "מעבר לדלפק" ("Over the Counter - OTC") או שוק "בין בנקאי" בשל העובדה שהעסקאות מתבצעות בין שני צדדים באמצעות הטלפון או על פני רשת אלקטרונית. המסחר אינו מרוכז בבורסה מסוימת, כפי שמקובל למשל במסחר במניות או בחוזים עתידיים.

forex7to8ampm@gmail.com

 
 
 
סיכומי ניתוח טכני
בחסות INVESTING
[לידיעה המלאה]
יומן אירועים כלכלי
בין לאומי
[לידיעה המלאה]
מניות מובילות
[לידיעה המלאה]
מחירי סחורות בזמן אמת
[לידיעה המלאה]
שערי מטבעות חוץ עיקריים
[לידיעה המלאה]
 
ניהול תיקים בצוות,אמון אישי ,סוחרים ומנהלי תיקים .הכשרה 1X1