חיפוש
מאמן אישי ,מנהל תיקים 0508356529

www.gogoborsa.co.il

פורקס VS ניירות ערך

אם חפצה נפשכם במסחר מטבעות מקוון, תגלו עד מהרה את יתרונותיו הרבים שמציע שוק הפורקס על פני המסחר בניירות ערך.

מסחר 24 שעות ביממה

הפורקס הוא שוק של 24 שעות ביממה. נקודה. והוא מספק יתרון משמעותי על פני המסחר בניירות ערך. בין אם השעה 5 לפנות בוקר או 5 בערב, קיים מקום בעולם שבו תמיד יש קונים ומוכרים העוסקים באופן פעיל במסחר במטבעות זרים (מט"ח). סוחרים יכולים תמיד להגיב לחדשות באופן מיידי ודו"ח הרווח והפסד אינו מושפע מדיווחי רווח מאוחרים, משיחות ועידה עם אנליסטים או הדלפות של עיתונאים.
המסחר בניירות ערך אמריקאים לאחר שעות העבודה מוביל למספר מגבלות. ECN (רשתות תקשורת אלקטרוניות), המכונות גם מערכות התאמה, קיימות על מנת להפגיש בין קונים ומוכרים - כאשר הדבר אפשרי. אולם, אין כל ערובה לכך שכל עסקה תתבצע או שהיא תמומש במחיר שוק הוגן. לעיתים די קרובות, הסוחרים נדרשים לחכות עד שהשוק נפתח ביום המחרת על מנת לקבל טווח יותר מצומצם. וזהו אחד החסרונות הגדולים של שוק ניירות הערך. גם שוק ניירות הערך הישראלי לוקה בחסר, פקודות בביצוע חלקי, מוכרים בלבד, קונים בלבד, יום ה-X והשפעות מאקרו מדיניות רגישות במיוחד.

נזילות עדיפה

עם נפח מסחר גדול פי 60 מזה של הבורסה לניירות ערך בוול סטריט, ניו-יורק, תמיד ישנם ברוקרים וסוחרים המעוניינים לרכוש או למכור מטבעות בשוקי המטבעות הזרים. הנזילות בשוק זה, בעיקר כאשר מדובר במטבעות העיקריים, מסייעת בשמירה על יציבות מחירים. סוחרים יכולים, כמעט בכל עת, לפתוח או לסגור פוזיציה במחיר שוק הוגן.
בשל נפח המסחר הנמוך יותר, המשקיעים בשוק המניות חשופים יותר לסיכוני נזילות, המובילים לטווח מסחר רחב יותר או לתנודות מחירים גדולים יותר בתגובה לכל עסקה שהיא גדולה באופן יחסי.

מינוף 1:500

סוחרי FX מקוונים מציעים בדרך כלל מינוף ביחס של 500:1, יחס העולה באופן משמעותי על מינוף הרווח ביחס של 2:1 המוצעים על ידי ברוקרים בשוק לניירות ערך. ביחס של 500:1, מפקידים הסוחרים ביטחונות של 1,000$, או 1% לרכישת פוזיציה של 500,000$, בעוד שאין ספק שהיא אינה מתאימה לכולם, המינוף המהותי המוצע על ידי חברות מקוונות למסחר במטבע הוא כלי רב עוצמה ורווחי. במקום להעמיס על סיכון, כפי שרבים שוגים בתפיסתם, המינוף הוא חיוני בשוק הפורקס. זאת משום שהתנועה היומית הממוצעת במטבע עיקרי היא קטנה מ-1%, בעוד שערך מניה יכול להשתנות ב-10% בכל יום נתון.
הדרך הטובה ביותר לנהל סיכונים המיוחסים למסחר בחשבון ביטחונות היא לפעול בקפידה על פי סגנון מסחר מוגדר המפעיל באופן עקבי הוראות סטופ ולימיט (ראה: מילון מונחי פורקס). תכננו והיצמדו לשיטה שבה הביקורות שלכם מתחילות לפעול כאשר הרגשות שלכם עלולים להשתלט עליכם לכיוון אחר. (ראה: הפסיכולוגיה מאחורי המסחר)

עלויות עסקה נמוכות יותר

הרבה יותר משתלם לסחור בפורקס הן במונחים של עמלות והן במונחים של דמי עסקאות. נקודה נוספת למחשבה היא רוחב טווח ה-bid/ask. ללא קשר לגודל העסקה, טווחי המסחר של פורקס כוללים 5 נקודות (פיפס) או פחות (נקודה היא 0.0005 סנט ארה"ב). באופן כללי, רוחב הטווח בעסקת פורקס הוא פחות מ-1/10 הטווח המשמש בעסקאות של ניירות ערך, אשר יכולות לכלול טווח ברוחב של 0.125 (1/8).

פוטנציאל רווח בשווקים עולים ויורדים

בכל פוזיציית FX פתוחה, המשקיע ארוך במטבע אחד וקצר במטבע אחר. פוזיציה קצרה היא פוזיציה שבה הסוחר מוכר מטבע בציפייה שערכו יפחת. כלומר, קיים פוטנציאל בשוק עולה, כמו גם בשוק יורד.
היכולת למכור מטבעות ללא הגבלה היא עוד יתרון מובהק על פני המסחר בניירות ערך. בשוקי ניירות הערך בארצות הברית, הרבה יותר קשה להגיע לפוזיציה קצרה בשל כלל Zero Uptick. כלל זה מונע ממשקיעים את היכולת לקצר מניות אלא אם העסקה שקדמה לשלהם הייתה שווה או נמוכה ממחיר המכירה הקצרה.

forex7to8ampm@gmail.com

 
 
 
סיכומי ניתוח טכני
בחסות INVESTING
[לידיעה המלאה]
יומן אירועים כלכלי
בין לאומי
[לידיעה המלאה]
מניות מובילות
[לידיעה המלאה]
מחירי סחורות בזמן אמת
[לידיעה המלאה]
שערי מטבעות חוץ עיקריים
[לידיעה המלאה]
 
ניהול תיקים בצוות,אמון אישי ,סוחרים ומנהלי תיקים .הכשרה 1X1