חיפוש
מאמן אישי מנהל תיקים 0508356529


www.gogoborsa.co.il

 חוזים עתידיים/ מטח

שוק המטבע הזר העולמי הוא השוק הגדול והפעיל ביותר בעולם. המסחר בשוקי פורקס מתקיים כמעט בכל שעות היממה ובמהלכה יותר מטריליון דולרים מחליפים ידיים מדי יום. זהו האירוע המרכזי. היתרונות של פורקס על פני מסחר בחוזי מטבע עתידיים הם משמעותיים. ההבדלים בין שני הכלים הללו נעים בין מציאות פילוסופית, כגון ההיסטוריה של כל אחד, קהל המטרה של כל שוק ומידת הרלוונטיות שלהם בשוקי הפורקס המודרניים, לבין סוגיות מוחשיות יותר כגון דמי עסקה, דרישת בטחונות, גישה לנזילות, קלות השימוש והתמיכה הטכנית והלימודית המוצעת על ידי הספקים של כל אחד מהשירותים. להלן סקירה של ההבדלים הללו:

נפח גבוה יותר = נזילות טובה יותר

נפח חוזי המטבע העתידיים על פני ה-CME עומד על 1% ממחזור הפעילות הנצפה מדי יום בשוקי פורקס. רמת נזילות שאינה ברת השוואה היא אחד מהיתרונות הרבים של שוקי הפורקס על פני חוזי מטבע עתידיים. למען האמת, אין זה חדש. כל מומחה בשוק המטבע יוכל לומר לכם שהמזומנים שולטים מאז שחר שוקי המטבע המודרניים בתחילת שנות ה-70'. החדשות הן שסוחרים פרטיים, בעלי פרופילי סיכון שונים, נהנים כעת מגישה מלאה להזדמנויות המוצעות בשוקי הפורקס. 

שוקי פורקס מציעים טווחי bid to offer צרים יותר מאשר בשוקי חוזי המטבע העתידיים

בהיפוך מחיר החוזים העתידיים על מנת להשוותם למזומנים, תוכלו לראות בבירור כי בדוגמת USD/CHF אשר הובאה לעיל, הפיכת מחיר המסחר העתידי של 0.5897 - 0.5894 מביאה למחיר במזומן של 1.6966 - 1.6958, טווח של 8 נקודות לעומת טווח 5 הנקודות המוצע בשוקי המזומנים.

שוקי פורקס מציעים מינוף גבוה יותר ושיעורי בטחונות נמוכים יותר מאלה המוצעים במסחר בחוזי מטבע עתידיים

בעת המסחר בחוזי מטבע עתידיים, הסוחרים מגדירים שיעור בטחונות אחת לעסקאות "יום" ושיעור אחר לפוזיציות "ליום המחרת". שיעורי הביטחונות הללו יכולים להשתנות על פי גודל העסקה.
בנוסף, מחירי חוזי המטבע העתידיים כוללים מורכבות נוספת שלפיה הם כוללים מרכיב פורווארד של פורקס המתייחס לגורם הזמן, שיעורי ריבית והפרשי הריבית בין המטבעות השונים. שוק הפורקס אינו מחייב כלל את ההתאמות הללו, תמרונים מתימטיים או התייחסות למרכיב שיעור הריבית בחוזים עתידיים.

עיסקאות פורקס המתבצעות באינטרנט פטורות לרוב מעמלה

למסחר בחוזי מטבע עתידיים נוסף המרכיב של עמלות מסחר, עמלות המרה ודמי סילוק. הסכומים הללו עלולים להצטבר במהירות ולפגוע באופן משמעותי ברווחיהם של הסוחרים.

לעומת זאת, חוזי מטבע עתידיים מהווים חלק קטן בשוק הרבה יותר גדול; שוק שהיה נתון לשינויים היסטוריים במהלך העשור האחרון.
חוזי מטבע עתידיים (מכונים חוזי IMM או חוזים עתידיים בשוק הכסף הבין לאומי) הושקו בבורסה למסחר בשיקגו בשנת 1972.
החוזים הללו נוצרו בעבור בעלי המקצוע בשוק אשר, באותה העת, יצרו 99% מנפח הפעילות בשוקי המטבע.
בעוד היו אנשים אמיצים שערכו ספקולציה בחוזי מטבע עתידיים, בורות המסחר אוישו על ידי מומחים בעלי רמת מקצועיות גבוהה ביותר.
במקום להפוך למרכז של עיסקאות מטבע גלובליות, חוזי מטבע עתידיים הפכו להיות אירוע צדדי (בהשוואה לשוקי המזומנים) עבור מגדרים ומבצעי ארביטראז' המחפשים אחר אנומליות קטנות וחולפות בין מחירי מזומנים ומחירים של חוזי מטבע עתידיים.
במסגרת שינוי שעושה רושם בהיותו קבוע ולא מחזורי, הולך ופוחת מספר חלונות הארביטראז' הפתחים בימים
אלה. וכאשר הם נפתחים, הם נטרקים במהירות על ידי קבוצה גדולה של סוחרים מומחים.

השינויים הללו צמצמו במידה רבה את מספר בעלי המקצוע העוסקים בחוזי מטבע עתידיים, סגר עוד יותר את החלון בפני הזדמנויות ארביטראז' פורקס מול חוזים עתידיים ועד כה, סללו דרך ליצירת שווקים מסודרים יותר. ובעוד מגרש פעילות מאוזן הוא כמו רעל לרווח והפסד של סוחר בחוזי מטבע עתידיים, הוא סיפק את היציאה מהמבוך עבור יחידים שסחרו בשוקי פורקס.

forex7to8ampm@gmail.com

 
 
 
סיכומי ניתוח טכני
בחסות INVESTING
[לידיעה המלאה]
יומן אירועים כלכלי
בין לאומי
[לידיעה המלאה]
מניות מובילות
[לידיעה המלאה]
מחירי סחורות בזמן אמת
[לידיעה המלאה]
שערי מטבעות חוץ עיקריים
[לידיעה המלאה]
 
ניהול תיקים בצוות,אמון אישי ,סוחרים ומנהלי תיקים .הכשרה 1X1