חיפוש
אמון אישי,ניהול תיקים 0508356529


www.gogoborsa.co.il


מבוא לניתוח פונדמנטלי

ניתוח פונדמנטלי מתייחס לבחינת המרכיבים הבסיסיים המשפיעים על הכלכלה של ישות מסוימת. זוהי שיטת בחינה המנסה לחזות תנודות מחירים ומגמות שוק על ידי ניתוח מדדים כלכליים, מדיניות ממשלתית וגורמים חברתיים (בין השאר) במסגרת המחזור העסקי. אם תדמיינו את השווקים הפיננסיים כשעון גדול, המרכיבים הבסיסיים הם ההילוכים והקפיצים אשר מניעים את המחוגים מסביב לשעון. כל מי שהולך ברחוב יכול להביט בשעון זה ולומר לכם מהי השעה כעת, אולם מנתח פונדמנטלי יוכל לומר לכם מה הוביל לשעה זו וכן מה תהיה השעה (או ליתר דיוק, המחיר) בעתיד.

קיימת נטייה לקטלג סוחרים בשתי אסכולות שונות של ניתוח שוק - ניתוח יסודות וניתוח טכני. ואכן, השאלה הראשונה שנשאלת לאחר שאתם מספרים כי אתם סוחרים היא "האם אתם סוחרים טכניים או סוחרי יסודות?" המציאות היא שקשה יותר ויותר להיות בעל נטייה מובהקת לאחת מהאסכולות. מנתחי יסודות נדרשים לעקוב אחר האיתותים השונים הנגזרים מפעילות המחירים בתרשימים השונים, בעוד מעטים המנתחים הטכניים אשר יכולים להרשות לעצמם להתעלם לחלוטין מנתונים כלכליים, החלטות פוליטיות חשובות או ממגוון הסוגיות החברתיות המשפיעות על המחירים.

תוך התחשבות בעובדה שהבסיס הפיננסי של כל מדינה, גוש מסחרי או תעשייה רב לאומית טומנת בחובה גורמים רבים, לרבות השפעות חברתיות, פוליטיות וכלכליות, שמירה על רמת עדכון גבוהה בסביבה מאוד נזילה עשויה להיות דבר מאוד מאתגר. במקביל, אתם תגלו כי הידע וההבנה שלכם של שוק גלובלי ודינאמי יצמחו ללא הכר כאשר תחפרו יותר ויותר לעומק של הסוגיות המורכבות והמרומזות של יסודות השווקים הללו.

ניתוח יסודות הוא דרך מאוד יעילה לחיזוי תנאים כלכליים, אך לא בהכרח מחירי שוק מדויקים
לדוגמה, בעת ניתוח תחזית של כלכלן בעניין רמת התוצר המקומי הגולמי או דו"ח התעסוקה הבא, אתם מתחילים לצייר תמונה די ברורה של רמת החוסן הכללי של הכלכלה ושל הכוחות הפעילים בה. אולם, יהיה עליכם להגות שיטה מדויקת לתרגום הנתונים הללו לנקודות כניסה ויציאה באסטרטגיית מסחר מסוימת.

סוחר הבוחן את השוק תוך שימוש בניתוח יסודות ייצור בדרך כלל מודלים לניסוח אסטרטגיית מסחר
בדרך כלל, משתמשים המודלים הללו במגוון נתונים אמפיריים בניסיון לחזות את התנהגות השוק ולהעריך ערכים או מחירים עתידיים בהתבסס על ערכי עבר של מדדים כלכליים מרכזיים. מידע זה משמש מאוחר יותר לביצוע עסקאות ספציפיות הממצות את המידע בדרך הטובה ביותר.

מודלים לחיזוי הם רבים ומגוונים כמו הסוחרים ופעילי השוק היוצרים אותם
שני אנשים יכולים לבחון את אותם נתונים ולהגיע לשתי מסקנות שונות לחלוטין לגבי האופן שבו השוק יושפע מהם. לכן, חשוב שלפני שתיכנסו לתוך תבנית מסוימת ביחס להיבט מסוים של ניתוח השוק, תבחנו את פונדמנטלי ותראו כיצד הם מתאימים בצורה הטובה ביותר לסגנון וציפיות המסחר שלכם.

אל תיכנעו ל"שיתוק בשל ניתוח"
בהתחשב במגוון הגורמים הנכללים תחת הכותרת של "פונדמנטלי," קיים סיכון ברור של עומס מידע. לעיתים, הסוחרים נופלים במלכודת זו ואינם יכולים ללחוץ על ההדק בביצוע העסקה. זוהי אחת הסיבות שסוחרים רבים פונים לניתוח טכני. לחלקם, הניתוח הטכני נתפס כדרך להפוך את כל הגורמים היסודיים המשפיעים על השוק לכלי פשוט אחד, מחירים. אולם, הפעילות המסחרית בשוק מסויים מבלי להכיר היטב את האופי של מרכיביו דומה לדיג ללא פיתיון. ייתכן ויתמזל מזלכם ותצליחו במספר מקרים, אולם אין זו הגישה הטובה ביותר בטווח הארוך.

עבור סוחרי פורקס, פונדמנטלים הם כל הדברים שגורמים למדינה לפעול. החל משיעורי ריבית ומדיניות הבנק המרכזי ועד לאסונות טבע, פונדמנטלי הם תמהיל דינאמי של תוכניות ברורות, התנהגויות לא יציבות ואירועים בלתי צפויים. לכן, יותר כדאי ללמוד ולהבין את הגורמים המשפיעים ביותר על תמהיל מגוון זה מאשר להרכיב רשימה כוללת של כל "פונדמנטלי".
forex7to8ampm@gmail.com

 
 
 
סיכומי ניתוח טכני
בחסות INVESTING
[לידיעה המלאה]
יומן אירועים כלכלי
בין לאומי
[לידיעה המלאה]
מניות מובילות
[לידיעה המלאה]
מחירי סחורות בזמן אמת
[לידיעה המלאה]
שערי מטבעות חוץ עיקריים
[לידיעה המלאה]
 
ניהול תיקים בצוות,אמון אישי ,סוחרים ומנהלי תיקים .הכשרה 1X1