חיפוש                        www.gogoborsa.co.il    


איך להתמודד עם אנשים שליליים?


בחיי כל אדם מגיע הרגע שבו הוא רוצה להתחיל לעשות משהו, אבל האנשים הקרובים ביותר שומטים את הקרקע מתחת לרגליו וקוצצים לו את הכנפיים, ואלה הם אנשים שמנהלים חיים עלובים למדי בעצמם...


תסתכל מסביב האם יש בקרב המכרים, החברים, השותפים וקרובי המשפחה שלך אנשים שליליים.


מי הם אנשים שליליים?


אנשים כאלה מביאים רק חדשות רעות. גם את החדשות הטובות הם מנסחים בצורה כזאת, שהן הופכות להיות רעות. אם משהו לא מסתדר אצלם, אז הם יספרו לך עד כמה הם עסוקים, ובמיוחד בעניינים שקשורים אליך. זאת אומרת, יוציאו אותך אשם בכך שהם לא מסוגלים לעשות משהו. אתה כל הזמן תשמע מהם האשמות חמורות כלפיך וכלפי המכרים שלך, ואם תנסה להפריך אותן – במקומן יימצאו האשמות חמורות והזויות עוד יותר. אף פעם לא תצליח להוכיח להם שום דבר או לשכנע אותם במשהו. במקרה הטוב הם יגידו: "טוב, בסדר..." בטון שאומר שבכל זאת אתה אף פעם לא צודק בשום דבר. הם אף פעם לא יודו שאינם צודקים במשהו.


מלכודת השכנוע


תאר לעצמך שהחלטת לעשות משהו וסיפרת על כך לאדם שלילי. כצפוי, הוא יגיד לך שכל מה שאתה מתכוון לעשות זה שטויות, ואתה לא תצליח לעשות שום דבר. כשתצליח ותשיג את מה שתכננת, אדם כזה יגיד שעוד לא ברור מה ייצא מזה ואיך כל זה ייגמר... זהו, המלכודת נטרקה. לא משנה מה תעשה ולאילו תוצאות תגיע – האנשים האלה תמיד יפחיתו מערך ההישגים שלך. הם יגידו שזה כלום לעומת משהו שמישהו אחר השיג, שלא ברור איך זה יימשך הלאה, שמשהו עלול לקרות בעתיד.אתה לעולם לא תזכה בהערכתם! ככל שתשקיע יותר זמן בניסיון להוכיח משהו לאדם כזה, כך תרגיש שנכשלת יותר. כאן בדיוק הטעות שלך. העברת לאדם הזה את השליטה בהערכת המעשים שלך ולכן מספיק שהוא יחזור ויאמר שזה שטויות ושבעצם לא הצלחת לעשות שום דבר - אתה שוב תצטרך להתאמץ כדי להוכיח לו שזה לא כך. נוצר מצב שבו הוא עומד מעליך, כיוון שהוא זה ששם ציון להצלחה שלך.


איך לא ליפול למלכודת הזו? פשוט מאוד. תעריך את ההצלחה שלך בעצמך. לפי התוצאות שהשגת בפועל.


אחת התגליות הגדולות ביותר עבורי בזמנו הייתה העובדה שיש אנשים (ובין היתר גם הקרובים ביותר) שבאמת רוצים שתיכשל. הם רוצים שתהיה חלש ושלא תצליח. היה לי מאוד קשה להאמין בזה. תמיד חשבתי שבדבריהם חייב להיות הגיון, הם רוצים שיהיה לי טוב, פשוט הם עושים זאת בצורה משונה!


למרבה הצער, טעיתי.


האנשים האלה פשוט מפחדים מכל מי שעלול להיות יותר חזק מהם. אם אתה תהיה יותר חזק – הם מפחדים מזה ומוכנים להשתמש בכל דבר שיכול למנוע את התחזקותך. אם אתה חלש – אתה תזכה להרבה דאגה, רחמים וטיפול מסור. כל עוד אתה חלש – אתה לא מסוכן.


ישנם גם אנשים חיוביים. חשוב מאוד לזהות אותם! להם התכונות ההפוכות מאנשים שליליים. אחד המאפיינים הבולטים של אישיות חיובית – אם אתה מדבר עם אדם כזה – הוא מסוגל להודות כאשר אינו צודק.


תבחן בקפדנות את האנשים הסובבים אותך. שמור מרחק מאנשים שליליים. אין סיכוי שתוכל להוכיח להם משהו, הם פשוט לא מעוניינים בכך. לשנות אותם...? אני לא הצלחתי לשנות אף לא אדם אחד במהלך החיים שלי. התרופה הכי טובה נגדם – לא להתייחס אליהם.


נ.ב. חשוב מאוד: אם מצאת בעצמך מאפיינים של אדם שלילי, אתה יכול להיות רגוע, זה אומר בוודאות של 100% שאתה לא כזה :) אנשים שליליים אף פעם לא מוצאים בעצמם מאפיינים אלה. ככל הנראה, הם אפילו לא יקראו את הכתבה הזאת, אלא יטענו אחרי השורות הראשונות: "כל זה שטויות...".

 
 
 
סיכומי ניתוח טכני
בחסות INVESTING
[לידיעה המלאה]
יומן אירועים כלכלי
בין לאומי
[לידיעה המלאה]
מניות מובילות
[לידיעה המלאה]
מחירי סחורות בזמן אמת
[לידיעה המלאה]
שערי מטבעות חוץ עיקריים
[לידיעה המלאה]
 
ניהול תיקים בצוות,אמון אישי ,סוחרים ומנהלי תיקים .הכשרה 1X1